Megawatt Dijital

Yönetim KadrosuTolga Yücel (Yönetim Kurulu Başkanı)1974 yılında Bursa’da doğdu. Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İİBF Fakültesi Almanca İşletme ve Enformatik Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi SBE İşletme Bölümü’nde tamamladı. Ulusal ve uluslararası şirketlerde yöneticiliğin ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Ardından kendi iletişim ve yönetim danışmanlığı şirketini kuran, halen büyük markalara hizmet veren Tolga Yücel, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Danışmanlığı, Bersay İletişim Grubu CEO’luğu görevlerini yürüttü. Habertürk TV’de iletişim dünyasındaki gelişmeleri yorumladığı, her hafta yayınlanan“İletişim Pazarı” programını Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Cansu Canan Özgen ile birlikte hazırlayıp sundu. Nisan 2017’ye kadar e-ticaret çözümleri sunan Bilginet E-Ticaret Hizmetleri A.Ş.’de Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) olarak görev yapan Yücel, iki yıldan fazla bir süre Digital Age ve Fintechtime dergislerinde aylık olarak dijital sosyoloji, dijital ekonomi, e-ticaret, dijital pazarlama ve fintek üzerine yazılar yazdı. Yücel, ayrıca Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Feyza Çankaya Yücel ile ASTV’de haftalık yayınlanan “Analiz” programında 5 yıl boyunca yorumculuk yapmıştır.

Tolga Yücel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans bünyesindeki derslerden “Marka Yönetimi” ve “Satış Yönetimi” ile Bahçeşehir Üniversitesi‘nde yüksek lisans programlarında “Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi” üzerine dersler vermiştir.

Megawatt Dijital Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanı sıra; İletişim, dijitalleşme, strateji ve gelecek projeksiyonları konusunda konferanslar veren Tolga Yücel, kurucusu olduğu Yücel İletişim ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde markalara, liderlere, ulusal ve uluslararası şirketlere markalaşma, iletişim ve dijitalleşme üzerine danışmanlıklar vermektedir.

Tolga Yücel’in ilk kitabı Son İnsan – Dijital Bir Gelecekte Hayatta Kalmanın Yolları isimli kitap, Kasım 2018 yılında raflardaki yerini almış ve okuyucuları ile buluşmuştur.
Hasan Akbaş (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)1877-1878 Osmanlı- Rus harbi nedeniyle Bulgaristan'ın Deliorman bölgesindeki Aydoğdu Köyü'nden Anadolu topraklarına göç eden bir ailenin çocuğu olan Hasan Akbaş, 1979 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa'da tamamlayan Hasan Akbaş, Tophane Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü mezunu.

Akbaş, 1997'de Medya S bünyesindeki AsTV'de gazeteciliğe başladı. 2006-2007 yıllarında Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe'nin basın danışmanlığını yaptı. 2007'de ise LINE TV'nin kurucu Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2010'da kendi sektöründe Bursa'daki ilklere imza atan CH Prodüksiyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi'ni kuran Hasan Akbaş, eş zamanlı olarak aynı şirketin Genel Koordinatörlüğü'nü sürdürüyor.

Aynı zamanda Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Akbaş, prodüksiyon alanında ürettiği içerik, belgesel ve birçok film ile başarılı işlere imza atmıştır.